Daniel Górak zdobył 2 punkty, Wandżi wygrał jedną grę, a Polacy odnieśli zwycięstwo ze Słowacją 3:2 w meczu o miejsca 9-16 podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu. Po 3 grupowych porażkach, dziś Polacy rywalizowali ze Słowacją w składzie z Wang Yangiem, który w tym sezonie Superligi będzie występował w Dekorglassie Działdowo, a wcześniej świetnie spisywał się w Grudziądzu i Gdańsku.

Polacy świetnie rozpoczęli mecz, bowiem Wang Zeng Yi wygrał z Wang Yangiem, a Daniel Górak z Lubomirem Pistejem. Słowacy doprowadzili do remisu 2:2, bowiem Baj He pokonał Marka Badowskiego, a Lubomir Pistej zwyciężył po kapitalnej grze Wandżiego. Nasz zawodnik prowadził 2:0, a 3 kolejne sety przegrywał na przewagi.

W 5 spotkaniu Daniel Górak prowadził 2:0 z Wang Yangiem, a w 3 secie Słowak zgłosił kontuzję.

Jutro o miejsca 9-12 Polacy zagrają z Hiszpanią.

Wynik o miejsca 9-16

Polska – Słowacja 3:2
Wang Zeng Yi – Wang Yang 3:1 (7,5,-11,3)
Daniel Górak – Lubomir Pistej 3:2 (-7,-9,8,8,9)
Marek Badowski – Bai He 2:3 (-5,12,7,-7,-9)
Wang Zeng Yi – Lubomir Pistej 2:3 (9,9,-11,-10,-11)
Daniel Górak – Wang Yang 3:0 (3,9,2- kontuzja Wang Yang)