Znakomicie w turnieju WTT Youth Contender do lat 17 zaprezentowała się Anna Brzyska. Wicemistrzyni Polski juniorek we francuskim mieście Metz wywalczyła brązowy medal, minimalnie ulegając w półfinale reprezentance Singapuru – Ser Lin Qian 2:3 (w ostatnim secie 11:13).

Po bardzo dobrych poniedziałkowych występach, Anna Brzyska świetnie zaprezentowała się także we wtorek. Polka najpierw w ćwierćfinale turnieju do lat 17 pokonała Cleę De Stoppeleire z Francji 3:0, a następnie uległa po niezwykle zaciętym spotkaniu Ser Lin Qian z Singapuru 2:3.

Tenisistka stołowa z Azji w rankingu światowy do lat 17 sklasyfikowana jest na 14 pozycji, a Anna Brzyska w najnowszym notowaniu listy zajmuje 27 miejsce.

Podczas drugiego dnia turnieju WTT Youth Contender w Metz rozegrano także spotkania fazy grupowej U15 i U19. Do turnieju głównego, który rozpocznie się w środę, w komplecie awansowały reprezentantki naszego kraju. W gronie juniorek w 1/16 finału wystąpią Ilona Sztwiertnia, Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos, a wśród kadetek w turnieju głównym zagrają Zofia Śliwka (w 1/32 finału) i Natalia Bogdanowicz (w 1/16 finału).