Ostróda gościła w weekend uczestników 3. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Triumfatorami zawodów zostali Nicol Bartoszko (Bronowianka Kraków) i Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W finale żaczek Bartoszko wygrała z Gretą Kowalik (LUKS Chełmno) 3:2 (11:2, 9:11, 11:1, 8:11, 11:9), a wśród żaków Sławiński pokonał Wojciech Flaumenhafta (Politechnika Rzeszów) 3:1 (11:5, 3:11, 11:8, 11:5).

Na najniższym stopniu podium zmagania w Ostródzie zakończyli Miłosz Grocholski (LKS Odra Głoska) i Olaf Glanert (Olimpia-Unia Grudziądz) w gronie żaków oraz Małgorzata Poręba (Politechnika Rzeszów) i Helena Puławska (ZKS Zielona Góra) wśród żaczek.

Turniej w Ostródzie był ostatnim w tym sezonie z cyklu Grand Prix Polski Żaków. Teraz przed najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z tej kategorii wiekowej udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Gliwicach (3-4. czerwca).