Zwycięstwem Anny Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Mateusza Zalewskiego (ZKS Zielona Góra) zakończył się rozgrywany w Gdańsku trzeci turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym.

W Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby rywalizacja w gronie seniorek przebiegała pod dyktando najwyżej rozstawionych w imprezie zawodniczek KU AZS UE Wrocław – Katarzyny i Anny Węgrzyn. Zwyciężyła Anna, która w finałowym spotkaniu pokonała swoją siostrę bliźniaczkę Katarzynę 4:2 (11:7, 11:9, 9:11, 11:6, 8:11, 11:5).

Na podium Grand Prix Polski Seniorek po dłuższej przerwie powróciła Kinga Stefańska. Doświadczona tenisistka stołowa KTS-u Tarnobrzeg w Gdańsku wspólnie z Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszów wywalczyła brązowy medal. Stefańska była nawet bliska gry w wielkim finale, jednak w decydującym secie półfinałowego meczu z Anną Węgrzyn nie wykorzystała prowadzenia 8:5.

Triumfatorem rywalizacji w gronie seniorów został urodzony w 2005 roku Mateusz Zalewski z ZKS-u Zielona Góra. Srebrny medalista mistrzostw świata juniorów w rywalizacji drużynowej w wielkim finale pokonał dwadzieścia lat starszego Tomasza Lewandowskiego z UKS Dojlid Białystok 4:2 (11:8, 11:7, 14:16, 1:11, 11:9, 14:12).

Obok Zalewskiego i Lewandowskiego na podium 3. Grand Prix Polski stanęli również Łukasz Wachowiak (ZKS Zielona Góra) i Damian Węderlich (Energa KTS Toruń), którzy zostali sklasyfikowani ex aequo na trzeciej pozycji.

Turniej w Gdańsku był ostatnim przed Indywidualnymi Mistrzostwami Polski, które w 2023 roku zostaną rozegrane w Płocku.