Zuzanna Wielgos po raz pierwszy w karierze zagra w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej kobiet. Rywalką zawodniczki Politechniki Rzeszów będzie Katarzyna Węgrzyn (KS AZS UE Wrocław). W finale gry pojedynczej mężczyzn zagrają Samuel Kulczycki i Maciej Kubik (obydwaj Dekorglass Działdowo).

Wielgos w półfinale pokonała najwyżej notowaną Polkę na liście światowej – Natalię Bajor 4:3. W ostatnim secie rzeszowianka przegrywała już 7:10, aby wygrać pięć kolejnych akcji i zwyciężyć decydującego seta 12:10.

Finałową przeciwniczką Zuzanny Wielgos będzie obrończyni mistrzowskiego tytułu – Katarzyna Węgrzyn. Tenisistka stołowa wrocławskiego KS AZS UE w półfinale okazała się lepsza od swojej siostry bliźniaczki – Anny.

W finałowym meczu gry pojedynczej mężczyzn zmierzą się ze sobą przedstawiciele Dekorglassu Działdowo – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Pierwszy w półfinale wygrał z ustępującym mistrzem kraju – Jakubem Dyjasem 4:3, a drugi pokonał Marka Badowskiego z Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Finałowy mecz gry pojedynczej kobiet rozpocznie się o godzinie 11:35. Natomiast spotkanie o mistrzowski tytuł w gronie mężczyzn zaplanowano na godzinę 12:10.

Transmisję na żywo z finałów pokaże na swojej antenie TVP Sport.