Jakub Dyjas zmierzy się z Samuelem Kulczycki, a Maciej Kubik (wszyscy Dekorglass Działdowo) z Tomaszem Lewandowskim (UKS Dojlidy Białystok) w półfinałach 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej.

Sporo emocji towarzyszyło ćwierćfinałowym spotkaniom gry pojedynczej w płockiej Orlen Arenie. Jako pierwszy awans do strefy medalowej wywalczył Tomasz Lewandowski. Doświadczony zawodnik w 1/4 finału wygrał z sensacyjnym pogromcą Marka Badowskiego – Michałem Małachowskim (Ostródzianka Ostróda) 4:1 (11:0, 11:8, 11:5, 9:11, 11:3).

Mam 38 lat, a po raz drugi z rzędu staję na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej. To ogromny wyczyn dla mnie – mówił rozradowany po ćwierćfinałowym zwycięstwie Tomasz Lewandowski. – Przygotowałem się do tego spotkania dobrze taktycznie. Grałem z nim wcześniej kilka razy i wiedziałem, że jeśli wyłączę jego forehand, to gra będzie przebiegała pod moje dyktando. To był naprawdę dobry mecz w moim wykonaniu – podsumował swoje starcie z Michałem Małachowskim popularny „Lewy”.

W półfinale 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej przeciwnikiem Tomasza Lewandowskiego będzie Maciej Kubik z Dekorglassu Działdowo, który w pięciu setach uporał się w ćwierćfinale z leworęcznym Damianem Węderlichem (Energa KTS Toruń) 4:1 (11:7, 11:7, 11:8, 9:11, 11:9)

Do 3:0 w setach czułem się naprawdę dobrze. Od czwartego seta Damian zaczął grać znakomicie i aby wygrać 4:1 musiałem naprawdę wznieść się na wyżyny swoich umiejętności – powiedział Maciej Kubik.

Najbardziej zacięty ćwierćfinał rozegrali Samuel Kulczycki i Patryk Dziuba. Obecność tego drugiego w najlepszej „ósemce” mistrzostw to spore zaskoczenie. Rzeszowianin w starciu z wyżej notowanym Kulczyckim prowadził nawet 3:2, jednak w końcowym rozrachunku musiał uznać wyższość rywala, przegrywając 3:4 (11:9, 15:13, 6:11, 7:11, 11:8, 8:11, 7:11) i odpadł z dalszych zmagań.

W niedzielę przeciwnikiem Samuela Kulczyckiego w 1/2 finału będzie obrońca trofeum – Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo. Najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik w rankingu światowym w ćwierćfinale wygrał z Konradem Kulpą z Energi KTS Toruń 4:1 (11:7, 11:8, 2:11, 13:11, 11:9).

Spotkania półfinałowe 91. IMP w grze pojedynczej rozegrane zostaną w niedzielę o godzinie 9:40.