Urodzony w Chinach, a od wielu lat mieszkający w naszym kraju Xu Wenliang jest bliski pierwszego medalu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W 85 edycji turnieju, która odbywa się w Częstochowie, wraz z Patrykiem Chojnowskim jest w ćwierćfinale. W 1 rundzie duet Patryk Chojnowski/Xu Wenliang pokonał 3:1 bardzo trudnych rywali trenujących na co dzień na Dolnym Śląsku Wanga Zeng Yi i Patryka Chodorskiego. W 1/8 finału zawodnicy Dekorglassu Działdowo wygrali 3:1 z zielonogórzaninami Marco Gollą i Kamilem Nalepą, a o medal zagrają z torunianami Tomaszem Kotowskim i Konradem Kulpą.

Xu Wenliang, który kilka tygodni temu otrzymał polski paszport, może być kolejnym zawodnikiem pochodzącym z Chin, który zdobył medal IMP. Na liście medalistów z ostatnich lat są Li Qian, Xu Jie i Dong Rui Fang.

W ćwierćfinale są także obrońcy tytułu z Wałbrzycha Jakub Dyjas i Daniel Górak. Wicemistrzowie Europy spotkaja się o g. 14:00 z Alanem Wosiem i Jakubem Folwarskim.

W 2014 roku Kuba Dyjas zdobył złoty medal w grze podwójnej z Konradem Kulpą, a Daniel Górak w 2013 roku zwyciężył wspólnie z Robertem Florasem.

Robert Floras gra teraz znów z Danielem Bąkiem. Przed rokiem wywalczyli srebro, przegrywając w finale 1:3 z Danielem Górakiem i Jakubem Dyjasem.

Wyniki 1/8 finału

Jakub Dyjas/Daniel Górak – Jakub Perek/Nestor Wasylkowski 3:1 (4,-11,9,7)
Alan Woś/Jakub Folwarski – Adam Dosz/Sławomir Dosz 3:1 (8,4,-9,6)
Patryk Zatówka/Paweł Fertikowski – Paweł Chmiel/Filip Szymański 3:2 (-9,8,9,-8,7)
Marek Badowski/Michał Bańkosz – Artur Grela/Jan Zendecki 3:1 (-3,7,8,4)
Daniel Bąk/Robert Floras – Tomasz Tomaszuk/Damian Kreft 3:0 (7,10,9)
Tomasz Lewandowski/Mateusz Gołębiowski – Łukasz Nadolski/Mateusz Czernik 3:0 (5,8,9)
Tomasz Kotowski/Konrad Kulpa – Michał Galas/Jan Szymczyk 3:1 (6,5,-8,6)
Patryk Chojnowski/Xu Wenliang – Marco Golla/Kamil Nalepa 3:1 (5,-6,7,9)