16-letnia Katarzyna Węgrzyn (MLKS UKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie) pokonała grającą w ekstraklasie Katarzynę Ślifirczyk (BEBETTO AZS AJD Częstochowa) 4:0 (11:5, 11:8, 12:10, 11:6) i awansowała do 1/8 finału 85 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie. Jej siostra bliźniaczka Anna Węgrzyn w 2 rundzie trafiła na będącą w wysokiej formie Natalię Partykę. Doświadczona zawodniczka występująca w czeskim Hodoninie wygrała z młodziutką rywalką 4:0.

Ze zmiennym szczęściem grają też tenisistki stołowe miejscowego klubu. Poza Katarzyną Ślifirczyk odpadły także Magdalena Sikorska i Kinga Falarz. Dwa mecze bez straty seta wygrała Roksana Załomska, która o ćwierćfinał jutro będzie walczyć z Karoliną Lalak (LUKS Warmia Lidzbark Warmiński).

Na razie turniej przebiega bez sensacji. Broniąca tytułu Li Qian wygrała z Natalią Michorczyk 4:0, była Mistrzyni Polski Katarzyna Grzybowska-Franc pokonała Emilię Kijok 4:0.

Sobotnie mecze 1/8 finału rozpoczną się o g. 12:45. Li Qian spotka się z Aleksandrą Falarz, Klaudia Kusińska z Mają Miklaszewską, Natalia Partyka z Pauliną Knyszewską, a Katarzyna Grzybowska-Franc z Pauliną Krzysiek.

W rozgrywkach ligowych Li Qian (KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg) ograła Aleksandrę Falarz (Bronowianka Kraków) jedynie 3:2. 21-letnia zawodniczka prowadziła 1:0 w setach, potem doprowadziła do remisu 2:2, a w 5 secie przegrała 6:11. Siedem innych meczów ekstraklasy Li Qian rozstrzygała na swoją korzyść 3:0, a tylko Natalyę Aleksyeyenko pokonała również 3:2.

Z najwyżej rozstawionej „8” w zawodach singla nie ma Magdy Sikorskiej. Generalnie jednak zawodniczki z ekstraklasy trzymają się bardzo mocno.