Jakub Perek i Magdalena Sikorska pokonali 3:1 w finale gry mieszanej MP w Raszkowie Konrada Kulpę i Klaudię Kusińską.

Dla Perka i Sikorskiej jest to pierwszy w życiu złoty medal MP w jakiejkolwiek konkurencji. Perek pierwszy raz w ogóle wystąpił w finale, natomiast Sikorska dwa lata temu wywalczyła srebro również w grze mieszanej (z Pawłem Fertikowskim).

Pierwszy set bez historii, wygrany przez Kulpę i Kusińską (dla Kulpy również był to pierwszy finał w życiu), w drugim przewagę osiągnęli Kulpa z Kusińską, ale rywale ich dogonili. Przy 8:8 o czas poprosił trener Konrada i Klaudii Marcin Kusiński, ale na 10:8 wyszli Perek i Sikorska. Zmarnowali jednak przewagę. W końcówce zagrali za to odważnie i to się opłaciło, wyrównali stan meczu na 1:1.

Trzeci set wygrany przez Perka i Sikorską do 7. Widać było, że rozkręcają się z każdą piłką. Zwłaszcza mocne ataki Perka mogły się podobać.

W czwartej partii Kulpa i Kusińska walczyli już o wszystko. Byli skupieni, z równowagi nie wyprowadziło ich nawet odebranie przez sędziego punktu za nieprawidłowy jego zdaniem serwis. Cały czas gra była bardzo wyrównana. Przy 9:9 Sikorska serwowała na Kulpę i zrobiła to na tyle skutecznie, że razem z Perkiem zdobyli dwa punkty i zostali mistrzami Polski.

Złoto zatem dla Jakuba Perka (Pogoń Lębork) i Magdaleny Sikorskiej (AZS PWSiP Łomża), srebro dla Konrada Kulpy (Energa Toruń) i Klaudii Kusińskiej (GLKS Nadarzyn). Brązowe medale zdobyli Jacek Nowokuński (Galaxy Białystok) i Renata Gumula (Optima Lublin) oraz Paweł Fertikowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Katarzyna Grzybowska (MKSTS Polkowice).

Co ciekawe, wśród medalistów miksta nie było ani jednego z ośmiorga pingpongistów

FINAŁ

Jakub Perek, Magdalena Sikorska – Konrad Kulpa, Klaudia Kusińska 3:1 (7:11, 13:11, 11:7, 11:9).