Zdecydowane zwycięstwo 3:0 (9-0 w setach) odnieśli polscy kadeci w meczu z Danią w 60. Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów. W portugalskim Guimaraes przegrały obie drużyny juniorskie. Maciej Kubik (KSS ANDROMEDA Warszawa) i Samuel Kulczycki (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz) gładko pokonali Cristiana Davida Holda i Andersa Sorensena. Tylko w jednym secie rywalizacja odbywała się na przewagi, w pozostałych wyraźnie wygrywali Polacy.

Niestety od porażek turniej zaczęły juniorki i juniorzy. Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn (obie UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie) i Agata Zakrzewska (SCKiS HALS Warszawa) nie miały żadnych szans w starciu z Serbią.

Juniorzy mecz z Francją zaczęli od zwycięstwa Artura Greli (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz) z Irvinem Bertrandem 3:1. Później Kamil Nalepa (ZKS Drzonków) przegrał z Julesem Rollandem 0:3. W dwóch kolejnych grach Polacy przegrywali po 0:3.

Wcześniej polskie kadetki też przegrały swoje pierwsze spotkanie – z Turcją 0:3.

W piątek kadetki zagrają jeszcze z Białorusią, kadeci z Węgrami, juniorki z Turcją, a juniorzy ze Słowenią.

Wyniki – 1 kolejka

juniorki
Polska – Serbia 0:3
Katarzyna Węgrzyn – Sabina Surjan 0:3 (-8,-4,-7)
Anna Węgrzyn – Izabela Lupulesku 1:3 (-5,-7,5,-7)
Agata Zakrzewska – Tijana Jokić 0:3 (-5,-7,-7)

juniorzy
Polska – Francja 1:3
Artur Grela – Irvin Bertrand 3:1 (-10,7,4,9)
Kamil Nalepa – Jules Rolland 2:3 (-8,7,-5,8,-6)
Jan Zandecki – Bastien Rembert 0:3 (-5,-6,-5)
Kamil Nalepa – Irvin Bertrand 0:3 (-4,-7,-3)

kadeci
Polska – Dania 3:0
Maciej Kubik – Cristian David Hold 3:0 (7,10,5)
Samuel Kulczycki – Anders Sorensen 3:0 (9,4,7)
Maciej Kubik/Samuel Kulczycki – Cristian David Hold/Anders Sorensen 3:0 (6,7,4)

Partner Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Partner sprzętowy

Odnośniki zewnętrzne

1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – oficjalna strona turnieju
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – wyniki szczegółowe
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – transmisja internetowa stół 1 (piątek)