Pod dyktando faworytów przebiegała rywalizacja podczas drugiego dnia 2. Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany jest w Sępólnie Krajeńskim (województwo kujawsko-pomorskie).

Jednego seta straciła w sobotę triumfatorka premierowych zawodów Grand Prix Polski żaczek – Nicol Bartoszko. Tenisistka stołowa KU AZS UE Wrocław podczas drugiego dnia turnieju w Sępólnie Krajeńskim pewnie awansowała do 1/8 finału.

W drugiej rundzie turnieju głównego zagrają także inne faworytki – Monika Sonnenberg (KS Nowa Era Toruń), Aleksandra Nawrocka (Orzeł Wysocko Wielkie) i Oliwia Wiencek (UKS Return Piaseczno), które podobnie jak Bartoszko, straciły w sobotę po jednym secie.

Z grona ośmiu najwyżej rozstawionych zawodniczek w Sępólnie Krajeńskim do 1/8 finału nie udało się awansować jedynie Emili Świątek. Zawodnika MKS-u Tarnovii Tarnów w 1/16 finału przegrała z Natalią Wszołek (Skarbek Tarnowskie Góry) 1:3.

Faworyci zdominowali również sobotnią rywalizację w gronie żaków. Czterech tenisistów stołowych podczas drugiego dnia zmagań zakończyło rywalizację bez straty seta. Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów, nr 1), Hubert Kwieciński (Wicher Lisiec Wielki, nr 3), Mikołaj Pilch (Siemacha Kraków, nr 5) i Jakub Hubka (LZS Kąkolówka, nr 9) wygrali wszystkie swoje spotkania w stosunku 3:0.

W niedzielnych meczach drugiej rundy oprócz nich zagrają również m.in. rozstawieni w czołowej „czwórce” – Adam Stachowiak (KS AZS UWM Olsztyn) i David Lepich (LZS Żywocice).

Spotkania 1/8 finału zaplanowano na niedzielny poranek.