Aktualna mistrzyni Polski seniorek w grze pojedynczej – Katarzyna Węgrzyn bez większych problemów awansowała do ćwierćfinału 3. Grand Prix Polski Seniorek w tenisie stołowym. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław w sobotę przegrała zaledwie jednego seta.

Najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa w gdańskich zawodach pokonała w sobotę Zuzannę Błażejewicz, Natalię Bogdanowicz, Aleksandrę Guzik, Zuzannę Borek (wszystkie w stosunku 3:0) oraz Karolinę Hołda 4:1. W niedzielny poranek w ćwierćfinale rywalką Katarzyny Węgrzyn będzie Roksana Załomska z KU AZS AJD Częstochowa.

W pozostałych meczach 1/4 finału Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) zagra z Zuzanną Wielgos (Politechnika Rzeszów), Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg) z Aleksandrą Michalak (KTS Tarnobrzeg) oraz Zuzanna Blażejewicz (Energa KTS Toruń) z Anną Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

Sobotnie zmagania w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku przyniosły także kilka zaskakujących rozstrzygnięć. W gronie seniorów do turnieju głównego nie zdołali awansować Michał Bańkosz (KU AZS UE Wrocław) i Antoni Witkowski (Polonia Kielce), czyli zawodnicy rozstawieni odpowiednio z trzecim i czwartym numerem startowym.

W rywalizacji mężczyzn już w ćwierćfinale dojdzie do starcia dwóch najwyżej rozstawionych zawodników w 3. Grand Prix Polski Seniorów – Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń) i Tomasza Lewandowskiego (UKS Dojlidy Białystok).

Oprócz pojedynku Kulpy z Lewandowskim w niedzielnych meczach ćwierćfinałowych dojdzie do konfrontacji Jakuba Stecyszyna (Bogoria Grodzisk Maz.) z Mateuszem Zalewskim (ZKS Zielona Góra), Łukasza Wachowiaka (ZKS Zielona Góra) z Alanem Kulczyckim (UKS Dojlidy Białystok) oraz Sławomira Dosza (Pogoń Lębork) z Damianem Węderlichem (Energa KTS Toruń).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/3-grand-prix-polski-seniorow-22-23/