Ryszard Papis (KSN Start Warszawa) pokonał Mariusza Czerwińskiego (RSSiRON Start Radom) 3:2 w meczu finałowym klasy 2-3 w 2. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych. Turniej odbył się w Białymstoku.

W półfinałach Ryszard Papis wygrał z Januszem Chamotem (IKS Tarnobrzeg) 3:1, a Mariusz Czerwińskim z medalistą Igrzysk Paralimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy Rafałem Czuperem (PSSON Start Białystok) 3:1.

Nie zabrakło bardzo wyrównanych spotkań finałowych w innych klasach, m.in. w 9 Roman Czarniecki (IKS Spin Bożejowice) pokonał Dariusza Ściganego (RSSiRON Start Radom) 3:2, w 11 Damian Fira (Start Gorzów Wlkp.) zwyciężył Mateusza Gazdę (RSSiRON Start Radom) 3:2.

Bardzo pewnie po 1 miejsce sięgnęli: klasa 6 Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom), 7 Wojciech Wlazło (ZSN Start Skierniewice), 8 Paweł Mazuryk (IKS Tarnobrzeg), 10 Paweł Włodyka (IKS Tarnobrzeg).

W rywalizacji grupowej triumfowali: klasa 4 Rafał Lis (SRS Szansa-Start Gdańsk) i 5 Danil Ustinov (Start Gorzów Wlkp.).

Wśród kobiet wygrywały: klasa 2-5 Emilia Kotarska (IKS Tarnobrzeg), 6-10 Jolanta Kopaczyńska (WZSN Start Wrocław), 11 Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn).

Trzecie zawody rangi Grand Prix Polski odbędą się w dniach 16-17 grudnia w Gdańsku.

Wyniki:

Kobiety
Klasa 2-5: Emilia Kotarska – Ewa Gembalska 3:0 (4, 3, 9)
Klasa 6-10: Jolanta Kopaczyńska – Monika Borewicz 3:2 (10, -11, 8, -7, 8)
Klasa 11 (rywalizacja grupowa), o 1. miejsce: Ewa Cychowska – Izabela Berska 3:0 (6, 7, 5)

Mężczyźni
Klasa 2-3: Ryszard Papis – Mariusz Czerwiński 3:2 (-3, 11, -9, 11, 9)
Klasa 4 (rywalizacja grupowa), o 1. miejsce: Rafał Lis – Michał Czułek 3:0 (9, 9, 5)
Klasa 5 (rywalizacja grupowa), o 1. miejsce: Danil Ustinov – Daniel Staszak 3:0 (5, 9, 7)
Klasa 6: Piotr Mańturz – Adam Dyjor 3:0 (7, 9, 10)
Klasa 7: Wojciech Wlazło – Piotr Morawski 3:0 (1, 7, 6)
Klasa 8: Paweł Mazuryk – Marcin Zieliński 3:0 (9, 7, 3)
Klasa 9: Roman Czarniecki – Dariusz Ścigany 3:2 (-4, 9, 9, -8, 9)
Klasa 10: Paweł Włodyka – Kamil Małyszko 3:0 (10, 8, 4)
Klasa 11: Damian Fira – Mateusz Gazda 3:2 (-8, 6, 5, -11, 7)