Tenisistki stołowe Uniwersytetu Ekonomicznego Wrocław i tenisiści stołowi Akademii Zamojskiej Zamość wywalczyli złote medale Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

W mistrzowskich drużynach wystąpili: Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Milena Chrabąszcz i Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Jan Zandecki, Damian Węderlich.

W meczach finałowych zespół z Wrocławia pokonał Uniwersytet Warszawski 3:0, a ekipa z Zamościa wygrała z Politechniką Gdańską 3:2.

Trzecie miejsca zajęli: pingpongistki Politechniki Lubelskiej i pingpongiści Wyższej Szkoły Gospodarki Bydgoszcz.

W turnieju w Gdańsku zagrało po 16 ekip kobiecych i męskich. Po rundzie grupowej, po 8 drużyn rywalizowało w fazie pucharowej w ćwierćfinałach, półfinałach i finałach.