Paulina Knyszewska, Katarzyna Galus, Julia Ślązak, Joanna Kiedrowska i Adam Dosz awansowali do turnieju głównego gry pojedynczej ITTF Premium Junior Circuit Czech Junior Open, rozgrywanego w Hodoninie. Kwalifikacji nie udało się natomiast przebrnąć Tomaszowi Tomaszukowi. Z kompletem zwycięstw grupowe zmagania zakończyli zarówno Paulina Knyszewska, jak i Adam Dosz. Zawodniczka KS Bronowianka Kraków najpierw pokonała 3:0 Węgierkę Orsolyę Petocz, a następnie w pięciu setach zwyciężyła Serbkę Suzanę Mendergis. Identycznie prezentują się wyniki Dosza, który bez straty seta wygrał z Rumunem Bogdanem Singeorzanem, a w stosunku 3:2 pokonał Czecha Jiriego Martinko.

Po jednej porażce w fazie grupowej zanotowali: Katarzyna Galus, Julia Ślązak i Joanna Kiedrowska. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by cała czwórka Polek startujących w eliminacjach zakwalifikowała się do turnieju głównego. Obie gry eliminacyjne – w stosunku po 1:3 – przegrał tymczasem Tomasz Tomaszuk, który rywalizację zakończył na 3. miejscu w grupie.

Z racji rozstawienia, pewne miejsce w turnieju głównym gry pojedynczej ma trójka kolejnych reprezentantów Polski: Natalia Bajor, Patryk Zatówka oraz Jakub Folwarski.

Wyniki turnieju gry pojedynczej Czech Junior Open dziewcząt:

Kwalifikacje – gry dodatkowe:
Katarzyna Galus – Celine Reust (Szwajcaria) 4:1 (11:7, 11:7, 6:11, 11:3, 11:3)
Julia Ślązak – „wolny los”
Valentina Vancakova (Słowacja) – Joanna Kiedrowska 2:4 (8:11, 14:12, 8:11, 7:11, 11:6, 4:11)

Kwalifikacje – gry w grupach:
Leticia Nakada (Brazylia) – Julia Ślązak 3:2 (15:13, 12:10, 5:11, 7:11, 11:7)
Julia Ślązak – Mihaela Brodar (Chorwacja) 3:2 (8:11, 11:7, 7:11, 13:11, 11:7)
Yuko Kato (Japonia) – Katarzyna Galus 3:2 (11:6, 7:11, 6:11, 11:9, 11:5)
Katarzyna Galus – Nikita Petrovova (Czechy) 3:2 (11:9, 11:9, 3:11, 11:13, 11:9)
Paulina Knyszewska – Orsolya Petocz (Węgry) 3:0 (11:5, 11:3, 11:8)
Paulina Knyszewska – Suzana Mendergis (Serbia) 3:2 (11:2, 8:11, 11:6, 8:11, 11:3)
Joanna Kiedrowska – Darcie Morton (Australia) 3:0 (11:6, 11:9, 11:6)
Joanna Kiedrowska – Andreea Dragoman 1:3 (13:11, 6:11, 3:11, 9:11)