Reprezentanci Polski nie staną na podium WTT Youth Star Contender w grze pojedynczej. W ćwierćfinałach z imprezy odpadli juniorzy: Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz kadet: Artur Gromek.

Aktualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej – Samuel Kulczycki uległ w ćwierćfinale Kayowi Stumperowi z Niemiec 2:3, mimo, że prowadził już 2:0 w setach.

Do strefy medalowej nie udało się awansować także Maciejowi Kubikowi. Tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo i niemieckiego TTF Liebherr Ochsenhausen uległ w 1/4 finału Francuzowi Alexisowi Lebrunowi 2:3.

W półfinale WTT Youth Star Contender w gronie kadetów nie zagra również Artur Gromek. Rewelacyjnie spisujący się we Władysławowie reprezentant Polski w ćwierćfinale przegrał z turniejową „dwójką” – Dragosem Alexadru Bujorem z Rumunii 0:3.