Samuel Kulczycki został wicemistrzem Europy juniorów w grze pojedynczej. Podczas turnieju w chorwackim Varazdinie reprezentant Polski wywalczył łącznie cztery medale. Do srebra w singlu dorzucił dwa złote krążki w rywalizacji drużynowej i grze podwójnej oraz brązowy medal w grze mieszanej.

To był wymarzony turniej dla nastolatka pochodzącego z Gorzowa Wielkopolskiego. W całych zawodach aktualny mistrz Polski seniorów i młodzieżowców w grze pojedynczej przegrał zaledwie trzy pojedynki – po jednym w turnieju drużynowym, grze mieszanej i grze pojedynczej.

W finałowym spotkaniu turnieju gry pojedynczej Samuel Kulczycki przegrał z rozstawionym z „jedynką” w Varazdinie Kayem Stumperem z Niemiec 2:4. We wcześniejszych spotkaniach Polak, który w tym sezonie z powodzeniem debiutował w niemieckiej Bundeslidze, wygrał z Alexisem Lebrunem (Francja) 4:2, Csabą Adrasem (Wegry) 4:1, Johnem Oyebode (Włochy) 4:2, Ondrejem Kvetonem (Czechy) 4:1 i Benjaminem Fruchartem (Francja) 4:1.

Podczas tygodniowych zawodów w Varazdinie, Samuel Kulczycki stawał na podium we wszsytkich konkurencjach, w których startował. Z Chorwacji Polak wyjedzie zdwoma złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym medalem.