23. posiedzenie Zarządu PZTS

  0

  W dnu wczorajszym w Warszawie odbyło się 23. posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W trakcie kilku godzinnych obrad omówiono kilka ważnych spraw. Przewodniczącym obrad był Kamil Dziukiewicz, który został wybrany na to stanowisko jednogłośnie.

  Głównym tematem posiedzenia Zarządu PZTS było omówienie stanu przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy 2020. Są przygotowane aktualnie oferty konkursowe do Ministerstwa Sportu i miasta Warszawy w sprawie przyznania środków finansowych na organizację turnieju. Trwają także rozmowy z potencjalnymi sponsorami zawodów. Ponadto Członkowie Zarządu PZTS w szerokiej dyskusji zaproponowali swoje pomysły na przyciągnięcie kibiców na trybuny podczas najważniejszej imprezy tenisa stołowego w naszym kraju.

  W trakcie posiedzenia poruszono także kwestię sponsora sprzętowego na kolejne cztery lata. Jednogłośnie Członkowie Zarządu PZTS wyrazili wolę kontynuacji współpracy z firmą TIBHAR, a do negocjowania nowej umowy sponsorskiej zostali upoważnieni Panowie Dariusz Szumacher i Kamil Dziukiewicz.

  Jednym z punktów 23. posiedzenia Zarządu PZTS było omówienie kwestii związanych z zatrudnieniem pracowników Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz osób współpracujących. Zarząd zapoznał się z zakresami obowiązków pracowników biura. Z początkiem grudnia Łukasz Betański zakończył współpracę z PZTS, a zastąpił go na tym stanowisku Mateusz Przybył, który będzie odpowiadał za prowadzenie mediów PZTS.

  W związku z powiększającą się liczbą aktywności sportowej osób niepełnosprawnych, asystentem trenera Kadry Narodowej Osób Niepełnosprawnych został Marek Biernat.

  Zatwierdzono składy Kadry Narodowej w pionie Kobiet oraz składy personalne OSSM w Gdańsku i Drzonkowie.

  Zarząd PZTS rozpatrzył także wniosek LZS Kąkolówka i przekazał sprawę Okręgowemu Związkowi Tenisa Stołowego.

  Członek Zarządu PZTS – Tadeusz Nowak podczas 23. posiedzenia Zarządu PZTS odczytał krótkie streszczenie z konferencji organizowanej przez Ministerstwo Sportu, która dotyczyła „Ochrony uczciwości w sporcie”.

  Bartosz Majcher został nominowany sędzią klasy związkowej.

  Na koniec 23. posiedzenia Zarządu PZTS wszyscy Członkowie złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Było to ostatnie posiedzenie Zarządu PZTS w 2019 roku.