Po raz trzeci w tym sezonie Ekstraklasy tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg odniosły zwycięstwo 3:0. W sobotę mistrzynie Polski wygrały na wyjeździe z KU AZS UE Wrocław i z kompletem dziewięciu punktów prowadzą w tabeli.

Tym razem podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka rywalizowały z kandydatkami do podium, w składzie m.in. z Natalią Bajor i Anną Węgrzyn. Bajor to podstawowa zawodniczka kadry narodowej, która przyczyniła się do zdobycia brązowego medalu podczas ostatnich drużynowych mistrzostw Europy, zaś Węgrzyn była rezerwową w turnieju we francuskim Nantes.

W sobotnim spotkaniu Bajor, aktualna mistrzyni Polski w singlu, przegrała z Amerykanką Wu Yue 1:3, zaś mistrzyni kontynentu juniorek Węgrzyn uległa grającej asystentce Nęcka, Kindze Stefańskiej 2:3.

W ostatnim pojedynku Chinka Liu Siyu przegrała z Niemką Han Ying 0:3.

Jak na razie kroku tarnobrzeżankom dotrzymuje tylko SKTS Sochaczew. W 3. kolejce zespół z Mazowsza pokonał Bronowiankę Kraków 3:1 i też ma na koncie 9 pkt. Po sześć „oczek” zgromadziły KU AZS UE Wrocław, GLKS Scania Nadarzyn i Polmlek Lidzbark Warmiński.