Byli Mistrzowie Polski w singlu Daniel Górak i Jakub Kosowski wygrali w ostatnich dniach po jednym turnieju cyklu Challenger Series w Niemczech.

W ostatnim sezonie Daniel Górak został Drużynowym Mistrzem Polski z PKS Kolping Frac, obecnie Sokołów S. A. Jarosław. Wcześniej odnosił sukcesy z zespołem Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. W obydwu tych klubach grał też Jakub Kosowski.

W pierwszym z finałów Daniel Górak, 5-krotny złoty medalista IMP, pokonał 3:1 Kubę Kosowskiego, Mistrza Polski w singlu z 2006 roku. W półfinale Górak wygrał z Jakubem Folwarskim 3:1, a Kosowski z Qiu Liangiem, 3:1.

W rundzie grupowej z udziałem 8 zawodników, którzy grali systemem ligowym każdy z każdym, najlepszy był Daniel Górak. Wicemistrz Europy w deblu z Kubą Dyjasem z 2016 roku zwyciężył we wszystkich 7 pojedynkach. Jakub Kosowski miał bilans gier 5:2, a Jakub Folwarski 4:3. Górak pokonał swoich rodaków po 3:2.

W następnym turnieju triumfował Jakub Kosowski, pokonując w finale Dauuda Cheaib 3:0. W spotkaniach 1/2 finału Kosowski wygrał z Górakiem 3:2, a Cheaib z Florianem Bluhmem 3:0.

W pierwszej części zawodów zdecydowanie najlepszy był Cheaib 7-0. Kosowski i Górak zanotowali po 5 wygranych i mieli też po 2 porażki. Na 5 miejscu eliminacje grupowe zakończył Jakub Folwarski 3-4. W grupie Kosowski przegrał z Górakiem 1:3. Wspomniany Cheaib do finału stracił tylko 1 seta – 3:1 z Kosowskim.

Cykl turniejów towarzyskich odbywa się m.in. w Niemczech i w Czechach. W obu krajach występuje wielu zawodników znanych z gry w polskiej Lotto Superligi, np. we wspomnianym Challenger Series w lipcu triumfowali też Czech Miroslav Hojresi – dwa razy i Białorusin Evgueni Chtchetinine.

W Polsce zawodnicy uczestniczyli w bardzo mocnych i świetnie zorganizowanych turniejach m.in. Lotto Superliga Cup w Warszawie, Top 12 w Grodzisku Maz. i Lotto z Gwiazdą w Bydgoszczy. Obecnie kadra narodowa Biało-Czerwonych, pod wodzą selekcjonera Tomasza Krzeszewskiego, rozpoczęła drugie zgrupowanie w czasie pandemii koronawirusa. Polacy najpierw trenowali w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a teraz w Ostródzie.