W miniony weekend zostali wyłonieni finaliści tegorocznych zmagań Drużynowego Pucharu Polski kobiet i mężczyzn w tenisie stołowym. Przed najważniejszymi spotkaniami sezonu wiadomo, że tytułów nie obronią triumfatorzy z 2022 roku.

W poprzednim sezonie zdobywcami Drużynowego Pucharu Polski zostały drużyny KU AZS UE Wrocław (kobiety) i Energa KTS Toruń (mężczyźni). Zarówno wrocławianek jak i torunian zabraknie w turniejach finałowych tegorocznej edycji. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska zajął trzecie miejsce w turnieju półfinałowym strefy 4, a ekipa z Grodu Mikołaja Kopernika odpadła na etapie wojewódzkim.

Do turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Polski kobiet awansowali zwycięzcy czterech zawodów półfinałowych: KS Dąbcze (strefa 1), KU AZS Politechnika Lublin (strefa 2), KU AZS Politechnika Rzeszów (strefa 3) oraz MKS Skarbek Tarnowskie Góry (strefa 4).

Wśród mężczyzn w final four wystąpią zwycięzcy półfinałów: KS Gwiazda Bydgoszcz (strefa 1), SRS Łomna (strefa 2), KU AZS Politechnika Rzeszów (strefa 3) oraz ZKS Zielona Góra (strefa 4). Sporą niespodzianką jest awans do turnieju finałowego ekipy z Łomnej, która na co dzień występuje w 3. lidze mazowieckiej

Turnieje finałowe Drużynowego Pucharu Polski zostały zaplanowane na 20-21 maja 2023.