Kolejny znakomity występ zanotowali nasi młodzi tenisiści stołowi na arenie międzynarodowej. W zakończonych w niedzielę zawodach WTT Youth Star Contender biało-czerwoni wywalczyli aż pięć medali!

Najlepszy wyniki w Tunezji zanotował Miłosz Redzimski. Aktualny mistrz Europy do lat 21 w turnieju wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej U19 (ulegając w finale Koreańczykowi Oh Junsungowi 0:3 (5:11, 9:11, 8:11)) oraz brązowy w grze podwójnej U19 wspólnie z Mateuszem Zalewskim. Warto jednak dodać, że zawodnik grodziskiem Bogorii w Tunezji zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Miłosz bardzo źle się czuł już w pojedynku półfinałowym, jednak jakimś cudem wygrał. W finale walczył, próbował, jednak problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na grę na 100% możliwości – powiedział po finale Patryk Jendrzejewski, trener reprezentacji Polski juniorów.

W turnieju singlowym w WTT Youth Star Contender na podium w gronie kadetów stanął również Aleks Pakuła. Klubowy kolega Redzimskiego wywalczył brązowy medal, pokonując w ćwierćfinale m.in. Patryka Żyworonka, z którym w Tunezji zajął trzecie miejsce w grze podwójnej U15.

Na podium w Salle Omnisport de Rades w Tunezji stanęły także Anna Brzyska i Karolina Hołda. Polskie tenisistki stołowe wywalczyły brązowy medal w grze podwójnej U19, ulegając w pólfinale Hanie Godzie (Egipt) i Annett Kaufmann (Niemcy) 0:3 (8:11, 12:14, 10:12).

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.