Zaplanowany na początek 2021 roku turniej Europe Top 16 w szwajcarskim Montreux został przełożony na ostatni kwartał 2021 roku – poinformowała Europejska Unia Tenisa Stołowego.

Zmiana terminu Europe Top 16 nastąpiła na prośbę Szwajcarskiego Związku Tenisa Stołowego w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 i ograniczeniami w podróżach międzynarodowych. Według wstępnych ustaleń, turniej ma zostać przeprowadzony po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

– Jeszcze kilka dni temu Europejska Unia Tenisa Stołowego poinformowała nas, że turniej odbędzie się w terminie lutowym. Teraz okazuje się, że impreza zostanie przeniesiona. Jest to z pewnością niepokojąca informacja – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Po raz ostatni przedstawicielka naszego kraju turniej z Europe Top 16 (do 2014 roku w zawodach startowało po 12. zawodników i zawodniczek) wygrała w 2009 roku w Dusseldorfie. Na najwyższym stopniu podium stanęła wówczas Li Qian. W latach 2008 i 2010 liderka naszej reprezentacji zajmowała drugie miejsce. W 1985 roku w Barcelonie triumfatorem tych prestiżowych zawodów został Andrzej Grubba.