Czeski zespół Natalii Partyki – SKTS Stavoimpex Hodonin zajął drugie miejsce w grupie „D” i awansował do baraży, których stawką będzie awans do półfinału Ligi Mistrzyń. W niedzielę drużynę reprezentantki naszego kraju czekają starcia z Metz TT (Francja) i UCAM Cartagena TM (Hiszpania).

W fazie grupowej SKTS Stavoimpex Hodonin pokonał TTC CarinthiaWinds Villach 3:0 oraz uległ TT Saint-Quentinois 2:3. W obydwu tych spotkaniach wystąpiła Natalia Partyka. W starciu przeciwko ekipie z Villach mistrzyni paraolimpijska swój pojedynek wygrała walkower, gdyż austriacka drużyna w Linzu wystawiła dwuosobowy skład.

Znacznie bardziej zacięty był drugi mecz, w którym czeski zespół uległ TT Saint-Quentinois 2:3. Spotkanie bez zdobyczy punktowej zakończyła jednak Natalia Partyka, która najpierw uległa Polinie Mikhailovej 1:3 a następnie przegrała z Sarah De Nutte 0:3.

W niedzielę SKTS Stavoimpex Hodonin czeka walka o awans do półfinału Champions League. Czeski zespół zmierzy się w barażach z Metz TT (Francja) i UCAM Cartagena TM (Hiszpania). Jeśli ekipie Polki uda się pokonać te dwa zespoły, to znajdzie się w najlepszej czwórce rozgrywanego w Linzu turnieju Ligi Mistrzyń.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji udziału nie bierze mistrz Polski – Enea Siarkopol Tarnobrzeg, który wycofał się z rywalizacji.