Mateusz Żelengowski (ZKS Zielona Góra) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) wygrali 2. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Ostródzie.

Pod nieobecność czołowych juniorów i juniorek, którzy w niedzielę rozpoczęli udział w Mistrzostwach Świata U19, prym na Warmii i Mazurach wiedli Mateusz Żelengowski i Wiktoria Wróbel. Tenisista stołowy ZKS-u Zielona Góra w wielkim finale pokonał Michała Gawlasa z Bogorii Grodzisk Mazowiecki 4:2 (5:11, 13:11, 9:11, 11:9, 12:10, 11:8). Obydwaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą w decydującym spotkaniu podczas otwierającego sezon GPPJ w Gliwicach na przełomie września i października. Wówczas również lepszy okazał się Żelengowski, zwyciężając 4:3.

W gronie juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Wróbel. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk, która w Ostródzie rozstawiona była z „jedynką”, w finałowym meczu wygrała z Zofią Śliwką (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 4:0 (11:7, 11:8, 11:6, 11:5). Wróbel w całych zawodach w Ostródzie nie przegrała nawet jednego seta!

O ile na Warmii i Mazurach zwyciężyli faworyci, to na pozostałych miejscach zanotowaliśmy kilka niespodzianek. Brązowe medale w rywalizacji juniorek w Ostródzie wywalczyły Anna Kubiak (ZKS Zielona Góra) i Karolina Hołda (UKS Dojlidy Białystok), czyli tenisistki stołowe rozstawione odpowiednio z 16. i 28. numerem startowym.

Wśród juniorów na trzecim miejscu zmagania ukończyli Dawid Michna (Energa KTS Toruń) oraz Patryk Bielecki (ZKS Zielona Góra).

Trzeci, ostatni w tym sezonie turniej z cyklu Grand Prix Polski Juniorów, odbędzie się w Rzeszowie. Gospodarzem Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej będzie natomiast Zielona Góra.

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/2-grand-prix-polski-juniorow-22-23