Polki w ekspresowym tempie i bez straty seta pokonały kadrę Nigerii 3:0 w turnieju drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów w Tajlandii. Przed podopiecznymi Alana Wosia spotkanie o miejsca 9-12.

Jako pierwsza do stołu podeszła Ilona Sztwiertnia, która zastąpiła w składzie Aleksandrę Michalak. Zawodniczka krakowskiej Bronowianki pokonała bez straty seta Iyanu Oluwę Falanę.

Wynik podwyższyła Katarzyna Węgrzyn. Wrocławska akademiczka błyskawicznie rozprawiła się z Rofiat Jimoh 3:0 (2,2,2).

„Kropkę nad i” postawiła Anna Węgrzyn, która podobnie jak jej reprezentacyjne koleżanki, w trzech setach wygrała z Sukurat Aiyelbegan.

Biało-czerwone zagrają teraz o miejsca 9-12. Rywalkami naszych juniorek będą Egipcjanki, a mecz zaplanowano we wtorek o godz. 4:00.

POLSKA – NIGERIA 3:0

1. Ilona Sztwiertnia – Iyanu Oluwa Falana 3:0 [12:10, 11:8, 11:9]
  2. Katarzyna Węgrzyn – Rofiat Jimoh 3:0 [11:2, 11:2, 11:2]
  3. Anna Węgrzyn – Sukurat Aiyelbegan 3:0 [11:7, 11:3, 11:5]