Reprezentant Polski Rafał Czuper zwyciężył w Klasie 2 międzynarodowego XVI Turnieju Słowian w tenisie stołowym na wózkach, który odbył się w Tarnobrzegu. W finale wygrał ze Słowakiem Lukasem Klizanem 3:0. Wcześniej Polak pokonał tego rywala w rundzie grupowej 3:2.

Z kolei w finale gry deblowej Krzysztof Żyłka i Rafał Lis przegrali z Serbami Mitarem Palikucą i Mladenem Ćiriciem 0:3.

W drugim swoim występie finałowym, w singlu (Klasa 4), Rafał Lis uległ Słowakowi Borisowi Travnickowi 0:3. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Żyłka.

W Klasie 1, w której rywalizacja prowadzona były systemem „każdym z każdym”, triumfował Słowak Marian Kamien, drugi był Wiesław Dziliński, a trzeci Mateusz Walski.

W grze pojedynczej na drugiej pozycji sklasyfikowany został jeszcze Daniil Ustynov (Klasa 5), a na trzeciej: Mariusz Czerwiński (Klasa 3), Daniel Staszak (Klasa 5), Rafał Lis i Krzysztof Żyłka (Open), Emilia Kotarska (Open), a także mikst Marianna Szychowska/Ryszard Papis.

Turniej zorganizował IKS Jezioro Tarnobrzeg oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego przy współpracy ze sponsorami i partnerami. Startowali medaliści Igrzysk Paralimpijskich, Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy. Grali zawodnicy i zawodniczki z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy i Polski. Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Dariusz Bożek.

Wyniki:

Singiel
Klasa 1 – 1. Marian Kamien (Słowacja) 3-0 6 pkt, 2. Wiesław Dziliński (Polska) 2-1 5, 3. Mateusz Walski (Polska) 1-2 4.
Klasa 2 – finał Rafał Czuper (Polska) – Lukas Klizan (Słowacja) 3:0 (6,9,9), 3. Goran Perlić (Serbia)
Klasa 3 – finał Vasyl Petruniv (Ukraina) – Mladen Ćirić (Serbia) 3:1 (4,-13,6,8), 3. Mariusz Czerwiński (Polska)
Klasa 4 – finał Boris Travnicek (Słowacja) – Rafał Lis 3:0 (Polska) (7,6,11), 3. Krzysztof Żyłka (Polska)
Klasa 5 – 1. Mitar Palikuca (Serbis) 4-0 8 pkt, 2. Daniil Ustynov (Polska) 3-1 7, 3. Daniel Staszak (Polska) 2-2 6.

Open – finał Mitar Palikuca (Serbia) – Borislava Perić Ranković (Serbia) 3:1 (6,4,-8,10), 3. Rafał Lis i Krzysztof Żyłka (Polska)
Open, kobiety – Borislava Perić Ranković (Serbia) – Spomenka Habetinkova (Czechy) 3:0 (4,4,2), 3. Emilia Kotarska

gra mieszana
finał Borislava Perić-Ranković – Mladen Ćirić (Serbia) – Janka Valentova/Boris Travnicek (Słowacja) 3:0 (4,5,8), 3. Marianna Szychowska/Ryszard Papis (Polska)

gra deblowa
finał Mitar Palikuca/Mladen Ćirić (Serbia) – Krzysztof Żyłka/Rafał Lis (Polska) 3:0 (9,7,4), 3. Petr Svatos/Boris Travnicek (Czechy, Słowacja).