Natalia Bogdanowicz po raz kolejny zanotowała znakomity występ na arenie międzynarodowej. Tenisistka stołowa Warmii Lidzbark Warmiński zdobyła brązowy medal w turnieju WTT Youth Star Contender do 15 w grze pojedynczej w słoweńskim Otocec.

Sklasyfikowana na ósmej pozycji na liście światowej do lat 15 Natalia Bogdanowicz dotarła do półfinału w Otocec. Polka w 1/2 finału przegrała z numerem „cztery” światowego rankingu kadetek – Biancą Mei Rosu (Rumunia) 0:3 (9:11, 4:11, 9:11).

We wcześniejszych spotkaniach reprezentantka Polski pokonała Koharu Itagaki (Niemcy) 3:0 (11:9, 11:5, 11:7) oraz swoją koleżankę z kadry – Zofię Śliwkę 3:2 (6:11, 10:12, 11:4, 11:9, 12:10).

Na początku marca Natalia Bogdanowicz wraz ze swoją półfinałową rywalką z Otocec wywalczyły srebrny medal w turnieju WTT Youth Star Contender w grze podwójnej w Doha. Wówczas w finale polsko-rumuński duet przegrał z japońską parą: Miwa Harimoto/Yuna Ojio 0:3 (6:11, 6:11, 3:11). W zmaganiach singlowych, podobnie jak w Słowenii, Polka została wyeliminowana właśnie przez Biancę Mei Rosu.

Biało-czerwoni podczas zawodów w słoweńskim Otocec wywalczyli trzy medale. Wcześniej na podium WTT Youth Star Contender stanęli Maciej Kubik (srebrny medal w grze pojedynczej U19) oraz Rafał Formela i Artur Gromek (brązowy krążek w grze podwójnej U15).