– Cele wynikowe zrealizowałam z nawiązką, choć oczywiście mogło być jeszcze lepiej – mówi Karolina Hołda po Mistrzostwach Polski Kadetów – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Białymstoku. Za kilka dni zawodniczka białostockich Dojlid wystąpi w World Table Tennis Youth Contender we Władysławowie.

W deblu Karolina Hołda zdobyła złoty medal grając w parze z Julią Bartkiewicz (obie UKS Dojlidy). W singlu wywalczyła brąz. Zaś do ćwierćfinału dotarła w mikście z Kacprem Szurlejem (Energa KTS Toruń).

– Jestem bardzo zadowolona ze swojej gry, co przełożyło się na zdobycie 3 medali MP: w singlu brąz, w deblu złoto i w drużynie srebro. W półfinale singla spotkałam się z przyszłą Mistrzynią Polski Natalią Bogdanowicz, która niestety tego dnia była „nie do ugryzienia”. W tym roku konkurencja wśród kadetek była bardzo silna i wyrównana, dlatego medal w singlu jest ogromnym sukcesem, zresztą tak samo jak i w pozostałych konkurencjach. W grze mieszanej niewiele zabrakło nam do podium – powiedziała Karolina Hołda.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja w grze podwójnej. W drodze do finału Karolina Hołda i Julia Bartkiewicz wygrały trzy pojedynki po 3:2.

– Gry deblowe w naszym wykonaniu były bardzo emocjonujące. W 1/8 finału przegrywałyśmy 1:2 i 0:6, w ćwierćfinale 0:2 i w półfinału 1:2 w setach, a jednak ostatecznie wygrałyśmy wymienione mecze. To nas bardzo zbudowało. W finale z murowanymi faworytkami Natalią Bogdanowicz i Natalią Gaworską zagrałyśmy z Julią swój najlepszy tenis stołowy i zdobyłyśmy upragniony tytuł Mistrzyń Polski. Myślę, ze naszymi mocnymi stronami były dobra współpraca, wspieranie siebie nawzajem i to że mimo trudnych chwil nie patrzyłyśmy na wynik, tylko grałyśmy do samego końca – podkreśliła pochodząca z Bydgoszczy Karolina Hołda.

Po udanym występie w OOM na Podlasiu, Karolina Hołda po raz trzeci wystąpi w ośrodku „Cetniewo” w zawodach międzynarodowych. Łącznie to jej piąty start w barwach narodowych.

– W turniejach serii WTT Youth Contender Kadetek dotychczas zagrałam raz, w październiku 2021 roku. Po grupowym zwycięstwie nad Faustyną Stefańską (Niemcy) i minimalnej porażce 2:3 z Biancą Mei Rosu (Rumunia) awansowałam do fazy pucharowej. W 1/8 finału przegrałam z późniejszą triumfatorką zawodów Anett Kaufmann (Niemcy). Wcześniej zagrałam w trzech turniejach serii ITTF Junior Circuit: w 2018 roku Slovak Cadet Open w Senec – etap grupowy, w 2019 Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie – faza pucharowa 1/32 finału, w 2020 Czech Junior & Cadet Open w Hodoninie – faza pucharowa 1/32 finału – przyznała reprezentantka Polski.

Na co dzień Karolina Hołda występuje w 1 lidze na zasadzie wypożyczenia w GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino. Ma bardzo dobry bilans 18 zwycięstw i 8 porażek.

– Aż 14 zwycięstw odniosłam na pierwszym stole z bardzo doświadczonymi zawodniczkami. Mam dopiero 15 lat i jest to mój drugi sezon w seniorskiej 1 lidze kobiet, wiec ciągle zbieram doświadczenie. Najcenniejsze były dla mnie wygrane z czołowymi tenisistkami stołowymi tej ligi: Pauliną Knyszewską, Alicją Łebek, Emilią Kijok czy Agnieszką Brzeską, choć każde zwycięstwo sprawia mi ogromną radość i motywuje do pracy na treningach – dodała.

– Mieszkam i trenuję w ośrodku PZTS OSSM Gdańsk, pod okiem trenerów Piotra Szafranka, Alana Wosia, Łukasza Nadolskiego i trenera od przygotowania fizycznego Grzegorza Nurzyńskiego. Moim pierwszym klubem był MKS Emdek Bydgoszcz. Dodatkowo rok temu trenowałam w Krakowie i reprezentowałam Bronowiankę. Dziękuję wszystkim trenerom, bez których nie osiągnęłabym dotychczasowych sukcesów – mówiła Karolina Hołda.

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.