Natalia Bogdanowicz, wicemistrzyni Europy kadetek, po raz kolejny potwierdziła wysoką formę. Polka zajęła drugie miejsce podczas turnieju WTT Youth Contender to lat 15, który rozgrywany jest w słoweńskim Otocec.

Zajmująca 10. miejsce w światowym rankingu U15 Bogdanowicz w Słowenii zaliczyła bardzo udany. W całych zmaganiach do lat 15 Polka przegrała tylko jeden mecz – w finale z Choi Nahyun z Korei Południowej 0:3 (8:11, 5:11, 6:11). We wcześniejszych spotkaniach nasza zawodniczka wygrała m.in. z Veroniką Polakovą (Czechy) 3:0 czy Biancą Jifcu (Rumunia).

Oprócz Bogdanowicz w turnieju głównym U15 wystąpiły jeszcze dwie Polki. Zofia Śliwka dotarła do 1/8 finału, a Natalia Gaworska przegrała swoje spotkanie w pierwszej rundzie.

W czwartek w Otocec zakończyły się także zmagania w gronie juniorek. Z reprezentantek Polski najlepszy wynik w Słowenii w tej kategorii wiekowej uzyskały Zuzanna Wielgos i Anna Brzyska. Przedstawicielki klubów z Podkarpacia odpadły w ćwierćfinałach. Obydwie nasze zawodniczki zostały wyeliminowane przez późniejsze finalistki. Wielgos przegrała z Ioaną Singeorzan, a Brzyska uległa Chen Chi-Shiuan.

Trzecia z naszych juniorek – Wiktoria Wróbel start w głównej drabince zakończyła na 1/8 finału.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.