Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) zajęła trzecie miejsce w turnieju WTT Youth Contender w słowackim Senec w kategorii kadetek. W półfinałowym pojedynku reprezentantka Polski uległa rozstawionej z numerem pierwszym Suhanie Saini (Indie) 2:3.

Bogdanowicz w Senec zaliczyła bardzo udany występ. Poza porażką w półfinale z faworytką imprezy, Polka wygrała łącznie pięć pojedynków, z czego aż trzy w turnieju głównym. W fazie pucharowej tenisistka stołowa z Warmii i Mazur pokonała Faustynę Stefańską (Niemcy), Veranikę Varabyovą (Białoruś) czy Vendulę Sichanovą (Czechy).

W ślady swojej koleżanki z reprezentacji nie poszły pozostałe Polki. W 1/8 finału odpadły Anna Brzyska i Zofia Śliwka, a swoje spotkanie w 1/16 finału przegrała Zuzanna Wielgos. Szóśta z Polek – Ilona Sztwiertnia nie zdołał przebrnąć przez fazę grupową.

W piątek zmagania w WTT Youth Contender w Senec rozpoczynają kadeci i juniorzy.

Wyniki:

1/8 finału:

U19:
Vera Volkava (Białoruś) – Anna Brzyska 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)

U15:
Natalia Bogdanowicz – Veranika Varabyova (Białoruś) 3:1 (15:13, 11:5, 7:11, 13:11)
Zofia Śliwka – Eireen Kalaitzidou (Niemcy) 2:3 (2:11, 4:11, 12:10, 11:8, 8:11)