W Doha trwa właśnie turniej z cyklu WTT Middle East Hub (WTT Contender). W pierwszych międzynarodowych zawodach tej rangi w 2021 roku nie uczestniczą reprezentanci Polski.

Pierwotnie w Doha mieli wystąpić Marek Badowski i Jakub Dyjas. Gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki musiał wycofać się z zawodów z powodu kontuzji, a aktualny mistrz Polski w grze pojedynczej w związku z zakażeniem koronawirusem przechodzi kwarantannę.

W pierwszych tegorocznych zawodach WTT Middle East Hub nie grają także reprezentanci Chin. Chiński Związek Tenisa Stołowego podjął decyzję o rezygnacji ze wszystkich międzynarodowych startów aż do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Warto przypomnieć, że listę startową WTT Contender otwierali zawodnicy z tego kraju – Xu Xin i Sun Yingsha.

Nasi reprezentanci w Doha nie grają, ale w pierwszych tegorocznych zawodach nie brakuje zawodników i zawodniczek polskich klubów. W Katarze rywalizują m.in. Sathiyan Gnanasekaran (Sokołów S.A. Jarosław), Pavel Sirucek (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Kou Lei (Sokołów S.A. Jarosław), Aliaksandr Khanin (Dojlidy Białystok), Elizabeta Samara (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg), Irina Ciobanu (SKTS Sochaczew) czy Tatiana Kukulkova (Gotyk Toruń).

Rozgrywane w Doha zawody z cyklu WTT Middle East Hub składają się z dwóch imprez: WTT Contender i WTT Star Contender. Łączna pula nagród w pierwszym turnieju wynosi 200 tysięcy dolarów, a w drugim 400 tysięcy dolarów.

Transmisję na żywo z turniejów WTT Middle East Hub można śledzić na stronie www.worldtabletennis.com