W Sztokholmie rozpoczął się w poniedziałek turniej z cyklu WTT Feeder z udziałem reprezentantów Polski. We wtorek trzy Polki: Martyna Lis, Paulina Krzysiek i Ilona Sztwiertnia powalczą w decydującej rundzie kwalifikacji o awans do głównej drabinki gry pojedynczej.

O godzinie 16:00 Martyna Lis zmierzy się ze Szwedką Agens Svensson, a 35 minut później swoje pojedynku rozegrają Paulina Krzysiek i Ilona Sztwiertnia. Pierwsza zagra z Naomin Baasan (Szwecja), a druga z Manuelą Echeverry (Kolumbia).

We wtorek przed szansą awansu do głównej drabinki w grze podwójnej staną także dwie polskie pary. W decydujących spotkaniach kwalifikacji w Sztokholmie wystąpią Ilona Sztwiertnia i Paulina Krzysiek oraz Aleksandra Michalak i Martyna Lis.

Pewni udziału w pierwszej rundzie turnieju głównego gry pojedynczej są już Maciej Kubik, Jakub Dyjas, Katarzyna Węgrzyn, Anna Wegrzyn i Aleksandra Michalak.

Zmagania w turnieju WTT Feeder w Sztokholmie można na żywo oglądać na platformie YouTube na oficjalnym profilu World Table Tennis.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.

Plan wtorkowych spotkań Polaków:

gra pojedyncza kobiet – 2. runda eliminacji:
Agnes Svensson (Szwecja) – Martyna Lis (godz. 16:00)
Paulina Krzysiek – Nomin Baasan (Szwecja) (godz. 16:35)
Ilona Sztwiertnia – Manuela Echeverry (Kolumbia) (godz. 16:35)

gra podwójna kobiet – 2. runda eliminacji:
Malamatenia Papadimitriou/Cheng Li Sian Alice (Grecja/Malezja) – Ilona Sztwiertnia/Paulina Krzysiek (godz. 12:45)
Aleksandra Michalak/Martyna Lis – Margo Degraef/Nathalie Marchetti (Belgia) (godz. 12:45)