Wtorek był znakomitym dniem dla reprezentantów Polski biorących udział w turnieju WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia. Do decydującej, trzeciej rundy kwalifikacji w grze pojedynczej, awansowali Marek Badowski, Katarzyna Węgrzyn i Agata Zakrzewska.

Aż dwa spotkania we wtorek rozstrzygnął na swoją korzyść Marek Badowski. Tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonał dziś Xionga Mengyanga z Chin 3:1 oraz Aleksandara Karakasevica z Serbii 3:2. Polak w tym drugim meczu przegrywał już 0:2 w setach, jednak dzięki ambitnej postawie zdołał rozstrzygnać pojedynek na swoją korzyść.

Do trzeciej, ostatniej rundy kwalifikacji awansowały we wtorek także Katarzyna Węgrzyn i Agata Zakrzewska. Pierwsza po tie breaku wygrała z reprezentantką Hongkongu Chau Wing Sze 3:2, a zawodniczka Enea Siarkopolu Tarnobrzeg pokonała w trzech setach Nusę Kadis ze Słowenii.

Decydujące o awansie do turnieju głównego mecze biało-czerwoni rozegrają w środę. Marek Badowski o godzinie 15:45 zmierzy się z Liangiem Guodongiem (Chiny), a Katarzyna Węgrzyn zagra z Chorwatką Andreą Pavlovic (początek meczu o godzinie 14:35). Rywalką Agaty Zakrzewskiej będzie z kolei Chinka Han Feier (mecz rozpocznie się o godzinie 14:35).

Pięcioro naszych rodaków: Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Anna Węgrzyn i Natalia Bajor ma zapewniony udział w głównej drabince singla.

Wyniki wtorkowych spotkań Polaków w kwalifikacjach:

gra pojedyncza mężczyzn – 1. runda:
Marek Badowski – Xiong Mengyang (Chiny) 3:1 (11:4, 11:5, 7:11, 11:4)

gra pojedyncza mężczyzn – 2. runda:
Aleksandar Karakasevic (Serbia) – Marek Badowski 2:3 (11:6, 11:9, 14:16, 6:11, 8:11)