Przed nami szósty dzień turnieju WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia. Doskonale w zawodach radzą sobie dotychczas reprezentanci Polski, którzy zagrają aż w trzech ćwierćfinałach gry pojedynczej.

Już o godzinie 13:30 swoje spotkanie w 1/4 finału rozegra Maciej Kubik. Rywalem Polaka będzie Koreańczyk Jang Woojin, sklasyfikowany na 37. miejsce w rankingu światowym. Kilkanaście minut po 14 do stołu podejdzie drugi z naszych rodaków – Marek Badowski. Tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zagra z Finem Benedekiem Olahem. Jeśli biało-czerwoni wygrają swoje ćwierćfinałowe starcia, to zmierzą się ze sobą w półfinale WTT Feeder Otocec 2022 Presented by I Feel Slovenia w grze pojedynczej.

W sobotę w ćwierćfinale gry pojedynczej kobiet wystąpi również Natalia Bajor. Liderka naszej kadry o godzinie 16:00 zmierzy się z aktualną mistrzynią świata juniorek – Kuai Man. Warto zauważyć, że wicemistrzyni Polski seniorek w singlu jest jedyną przedstawicielką Starego Kontynentu w 1/4 finału gry pojedynczej kobiet.

Zmagania w Otocec na żywo można oglądać na oficjalnym profilu World Table Tennis na platformie YouTube.

Plan sobotnich spotkań Polaków:

gra pojedyncza mężczyzn – ćwierćfinał:
Jang Woojin (Korea Płd.) – Maciej Kubik (godz. 13:30)
Marek Badowski – Benedek Olah (Finlandia) (godz. 14:15)

gra pojedyncza kobiet – ćwierćfinał:
Natalia Bajor – Kuai Man (Chiny) (godz. 16:00)

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.