Reprezentanci Polski zakończyli w piątek swoje starty w turnieju WTT Feeder w Ołomuńcu. Najlepiej w Czechach zaprezentował się Samuel Kulczycki, który dotarł do 1/8 finału w grze pojedynczej.

Po zwycięstwach w dwóch pierwszych rundach turnieju głównego nad Kazuhiro Yoshimurą (Japonia) 4:1 i Harmeetem Desai (Indie) 4:3, w 1/8 finału wicemistrz świata juniorów przegrał z reprezentantem Chin – Zhou Qihao 1:4 (5:11, 11:13, 11:7, 9:11, 3:11).

Piątek nie był szczęśliwym dniem dla Kulczyckiego. Nasz reprezentant wspólnie z Maciejem Kubikiem odpadli także z turnieju gry podwójnej. Biało-czerwoni w ćwierćfinale przegrali z Cao Weiem i Xu Haidongiem z Chin 2:3. Wcześniej, bo w eliminacjach, nasi zawodnicy przegrali z tym samym chińskim duetem 0:3.

Teraz przed naszymi reprezentantami kilka dni przerwy i udział w kolejnych międzynarodowych zawodach, które w najbliższy wtorek rozpoczynają się w Panagyurishte w Bułgarii. W turnieju z cyklu WTT Feeder zagrają Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Artur Grela, Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn i Paulina Krzysiek.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.