Pierwszy dzień rozgrywanego w Düsseldorfie turnieju WTT Feeder nie był udany dla reprezentantów Polski. W eliminacjach do turnieju głównego odpadli wszyscy biało-czerwoni, którzy przystąpili do kwalifikacji.

Żadnemu z naszych przedstawicieli nie udało się awansować do trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji. W drugiej rundzie swoje spotkania przegrali Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Jeszcze wcześniej z zawodami pożegnała się Magdalena Sikorska, która przegrała już w pierwszej rundzie.

W Düsseldorfie ostatecznie nie wystąpił Milosz Redzimski, który w związku z przygotowaniami do Mistrzostw Świata zrezygnował z występu w zawodach z cyklu WTT Feeder.

We wtorek nie udało się awansować do głównej drabinki turnieju gry podwójnej także Natalii Bajor. Polka grająca wspólnie z Czeszką Kateriną Tomanovską przegrały w jedynej rundzie eliminacyjnej z kazachskim duetem: Anastassiya Lavrova/Zauresh Akasheva (Kazachstan) 2:3.

W turnieju głównym gry pojedynczej ostatecznie zagrają Natalia Bajor, Maciej Kubik i Samuel Kulczycki. W głównej drabince w grze podwójnej nasz kraj reprezentować będą Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn, a w grze mieszanej Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki 2. rundy eliminacji w grze pojedynczej:

mężczyźni:
Timofey Gerassimenko (Kazachstan) – Miłosz Redzimski 3:0 (wo)

kobiety:
Swastika Ghosh (Indie) – Anna Węgrzyn 3:1 (11:7, 11:7, 3:11, 11:9)
Katarzyna Węgrzyn – Marie Migot (Francja) 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)

Wyniki 2. rundy eliminacji w grze podwójnej:

kobiety:
Katerina Tomanovska (Czechy)/Natalia Bajor – Anastassiya Lavrova/Zauresh Akasheva (Kazachstan) 2:3 (9:11, 11:3, 12:14, 12:10, 7:11)