Znakomite wieści napływają do nas z Dusseldorfu, gdzie rozgrywany jest turniej z cyklu WTT Feeder w tenisie stołowym. W czwartkowy poranek do półfinałów gry podwójnej awansowali Maciej Kubik i Miłosz Redzimski oraz Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck.

Młodzieżowi mistrzowie Europy w grze podwójnej w ćwierćfinale w czterech setach wygrali z rozstawionymi z „dwójką” w Dusseldorfie – Martinem Allegro i Adrienem Rassenfosse 3:1 (9:11, 13:11, 11:6, 14:12). Z kolei Dyjas i Nuytinck po niezwykle wyrównanym meczu „wyrzucili” z zawodów faworytów do zwycięstwa – Izaaca Queka i Yew En Koena Panga z Singapuru, triumfując 3:2 (8:11, 11:7, 7:11, 11:5, 16:14).

We wcześniejszych spotkaniach w Niemczech Maciej Kubik i Miłosz Redzimski w trzech setach uporali się z japońskim deblem Mizuki Oikawa/Maharu Yoshimura, a Dyjas i Nuytinck wyeliminowali Szweda Eliasa Ranefura i Belga Florenta Lambieta.

W półfinale Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck, czyli wicemistrzowie Starego Kontynentu w tej konkurencji z Warszawy, zagrają z Jangiem Seongilem i Parkiem Gyuhyeonem z Korei Południowej. Rywalami Kubika i Redzimskiego będą Lam Siu Hang i Ho Kwan Kit z Hongkongu.

Spotkania półfinałowe WTT Feeder w grze podwójnej w Dusseldorfie rozegrane zostaną w czwartek o godzinie 17:05.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.