Nie udało się Samuelowi Kulczyckiemu i Maciejowi Kubikowi awansować do turnieju głównego WTT Feeder Düsseldorf II w grze pojedynczej. W głównej drabince zagra Natalia Bajor, która z racji rozstawienia była zwolniona z udziału w kwalifikacjach.

Z dwójki biało-czerwonych lepiej w eliminacjach zaprezentował się Samuel Kulczycki. Aktualny mistrz Polski seniorów w grze pojedynczej odpadł w trzeciej rundzie kwalifikacji, ulegając Francuzowi Antonine Hachardowi 2:3 (7:11, 11:9, 11:7, 10:12, 9:11). Rundę wcześniej Polak wygrał walkowerem z Andre Pierre Kasesem (Austria).

Do drugiej rundy eliminacji dotarł Maciej Kubik. Wicemistrz Polski juniorów w grze pojedynczej po pokonaniu Francuza Vincenta Picarda 3:1 (6:11, 12:10, 11:4, 11:6), w kolejnym spotkaniu uległ najwyżej rozstawionemu zawodnikowi w kwalifikacjach – Cedricowi Meissnerowi z Niemiec 1:3 (9:11, 12:10, 10:12, 4:11).

W turnieju głównym gry pojedynczej w Düsseldorfie zagra zatem jedynie Natalia Bajor, która z racji rozstawienia była zwolniona z udziału w eliminacjach.

Kulczyckiego i Kubika czeka jeszcze występ w pierwszej rundzie turnieju głównego gry podwójnej. Rywalami mistrzów Europy juniorów będą byli wicemistrzowie świata w deblu – Alvaro Robles (Hiszpania) i Ovidiu Ionescu (Rumunia). Przeciwniczkami Natalii Bajor i Hiszpanki Sofii-Xuan Zhang w 1/8 finału będą z kolei rozstawione z dwójką tenisistki stołowe gospodarzy – Yuan Wan/Chantal Mantz.