Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki rozpoczynają w piątek udział w WTT Contender Doha 2022 w tenisie stołowym. W pierwszym dniu zmagań w Katarze biało-czerwoni wystąpią w eliminacjach gry pojedynczej i podwójnej.

Nasi reprezentanci start w Doha rozpoczną od występu przeciwko chińskiemu duetowi: Xu Yingbin/Cao Wei w pierwszej rundzie kwalifikacji w grze podwójnej. Trzy godziny później swój premierowy mecz w singlu rozegra aktualny mistrz Polski seniorów – Samuel Kulczycki, który w pierwszej rundzie eliminacji zmierzy się z Ebrahimem Gubranem z Jemenu.

W kwalifikacjach do turnieju głównego gry pojedynczej zagra również Jakub Dyjas, jednak z racji rozstawienia ma już zapewniony udział w drugiej rundzie. Pierwszy rywalem tenisisty stołowego Dekorglassu Działdowo będzie lepszy z pary: Amir Hossein Hodaei (Iran) – Alexis Lebrun (Francja).

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w WTT Contender Doha 2022 jest Brazylijczyk Hugo Caledrano. W gronie faworytów do zwycięstwa w Katarze są również Lin Yun-Ju (Tajwan), Quadri Aruna (Nigeria), Patrick Franziska (Niemcy) czy Simon Gauzy (Francja). Wszyscy sklasyfikowani są w czołowej „20” rankingu światowego.

Plan piątkowych spotkań Polaków:

gra podwójna – 1. runda eliminacji:
Xu Yingbin/Cao Wei (Chiny) – Jakub Dyjas/Samuel Kulczycki (piątek, godz. 13:45)

gra pojedyncza – 1. runda eliminacji:
Ebrahim Gubran (Jemen) – Samuel Kulczycki (piątek, godz. 16:45)
Jakub Dyjas – wolny los