W miniony wtorek tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław na specjalnej konferencji prasowej otrzymały srebrne medale za zajęcie drugiego miejsca w Ekstraklasie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Wrocławia Jacek Sutryk, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Andrzej Kaleta, V-ce Prezydent Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego Marian Dymalski oraz Członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Nowak.

Akademiczki ze stolicy Dolnego Śląska w minionym sezonie z dorobkiem 36 punktów zajęły drugie miejsce w Ekstraklasie kobiet. W całych rozgrywkach ekipa trenera Zdzisława Tolksdorfa wygrała 13 z 15 pojedynków. Do Drużynowych Mistrzyń Polski z Tarnobrzega wrocławianki straciły cztery „oczka”.

– To był bardzo udany sezon dla naszego klubu. Dużym sukcesem było ogranie na wyjeździe Enea Siarki Tarnobrzeg, która jest nie tylko najlepszym zespołem w Polsce ale i w Europie. Przed rokiem w identycznych składach przegraliśmy z tarnobrzeżankami 0:3, a teraz pokonaliśmy Enea Siarkę 3:0 tracąc w całym spotkaniu tylko dwa sety – opowiada Zdzisław Tolksdorf, trener KU AZS UE Wrocław.

Wrocławianki odnosiły sukcesy w sezonie 2019/2020 nie tylko w rozgrywkach drużynowych. Świetne wyniki na arenie międzynarodowej uzyskały Natalia Bajor oraz siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. – Te ostatnie miesiące były znakomite w wykonaniu naszych dziewczyn. Złote medale sióstr Węgrzyn na Mistrzostwach Europy juniorek, brązowy medal Natalii Bajor na Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz wywalczenie olimpijskiej nominacji – wylicza szkoleniowiec zespołu z Dolnego Śląska.

Srebrne medale tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław otrzymały z rąk Prezydenta Miasta Wrocław Jacka Sutryka, JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Andrzej Kaleta i Członka Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusza Nowaka.