Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Szymona Kolasy (Politechnika Rzeszów) zakończył się rozgrywany w niedzielę w Białymstoku turniej TOP 16 juniorek i juniorów. W finałowej grze juniorek zmierzyły się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki w turnieju – Wiktoria Wróbel i Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry). Spotkanie lepiej rozpoczęła tenisistka stołowa ze Śląska, która po wygraniu dwóch pierwszych setów objęła prowadzenie 2:0. Od trzeciej partii przy stole dominowała już tylko brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski z 2020 roku. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk wygrała cztery kolejne sety i sięgnęła po triumf w białostockim TOP 16 juniorek. Na najniższym stopniu podium niedzielne zmagania zakończyła Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów). Podopieczna Tomasza Lewandowskiego w spotkaniu, którego stawką było zajęcie trzeciego miejsca w imprezie, pokonała bez straty seta dobrze prezentującą się w Białymstoku Aleksandrę Jarkowską (Energa KTS Toruń). Wśród juniorów zwyciężył Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszów), który udział w TOP 16 rozpoczął … od porażki w fazie grupowej z Michałem Gawlasem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). W finałowym pojedynku rzeszowianin pokonał Kubę Kwapisia (Ostródzianka Ostróda) 4:0. Triumfator niedzielnych zawodów był bliski porażki w półfinale z Patrykiem Bieleckim, jednak w końcówce siódmego seta zdołał obronić trzy piłki meczowe. – Finałowy pojedynek przebiegał po mojej myśli. Zagrałem dobrą grę. Bardzo się cieszę, że wygrałem ten turniej – powiedział po finałowym meczu Szymon Kolasa, najlepszy zawodnik TOP 16 w gronie juniorów. – Turniej rozpoczął się źle dla mnie. Bardzo się stresowałem przed zawodami. Nie ważne jednak jak się zaczyna, ważne jak się kończy – zaznaczył uradowany zawodnik Politechniki Rzeszów. Trzecie miejsce w gronie juniorów zajął Patryk Bielecki. W swoim ostatnim pojedynku w Białymstoku reprezentant Dekorglassu Działdowo pokonał Jakuba Stecyszyna (TTS Polonia Bytom) 3:2 Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/komunikaty/top-16-juniorow-i-juniorek-bialystok-31-stycznia-2021