Tenisistki stołowe KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża zajęły dziewiąte miejsce w ekstraklasie i w nowym sezonie występować będą w 1. lidze. – Przez koronawirusa w ostatnich meczach nie mogliśmy skorzystać z naszej liderki Liu Luqi, a to mocno skomplikowało naszą sytuację – mówi Wacław Tarnacki, trener klubu z Podlasia.

W przedwcześnie zakończonym sezonie przez pandemię koronawirusa COVID-19 drużyna z Łomży rozegrała 16 pojedynków. Cztery z nich rozstrzygnęła na swoją korzyść. Tenisistki stołowe KU AZS PWSIP Metal-Technik pokonały dwukrotnie MUKS Start Nadarzyn 3:1 i 3:2, ATS east rent Białystok 3:0 oraz Polmlek Lidzbark Warmiński 3:2. Zdecydowanie najlepiej punktującą zawodniczką klubu z Podlasia była Chinka Liu Luqi, która wygrała 8 z 11 pojedynków.

– Jesteśmy zadowoleni z postawy Liu, jednak żałujemy, że nie mogła zagrać w naszym zespole w ostatnich spotkaniach. Niestety, nie mieliśmy na to wpływu, ponieważ przez pandemię koronawirusa zostały zamknięte granice państw – dodaje Tarnacki. Drużyna z Podlasia podpisała umowę z Chinką głównie z myślą o występach w domowych meczach. – Staraliśmy się, żeby Liu Luqi występowała w spotkaniach rozgrywanych w Łomży. Chcieliśmy, aby swoją grą cieszyła naszych kibiców – informuje trener jednego z trzech zespołów z Podlasia występujących w sezonie 2019/2020 w ekstraklasie kobiet.

Poza Liu Luqi na wyróżnienie zasługuje także Anna Zielińska, która wygrała cztery pojedynki. 28-latka w ekstraklasie w barwach ekipy KU AZS PWSIP Metal-Technik pokonała m.in. Katarzynę Ślifirczyk czy Dong Rui Fang. – Ania Zielińska zanotowała kilka cennych zwycięstw w tym sezonie. Można powiedzieć, że to trochę „nasza zawodniczka”, bo przecież pochodzi z miejscowości oddalonej od Łomży blisko 60 kilometrów – chwali swoją podopieczną Wacław Tarnacki.

W sezonie 2020/2021 klub z Łomży występował będzie na zapleczu ekstraklasy. Celem drużyny z Podlasia będzie utrzymanie na 1-ligowym froncie. – Nie wiemy, jak potoczy się sytuacja związana z koronawirusem, ale naszym celem będzie zajęcie miejsca w środku tabeli i utrzymanie się w 1. lidze – zakończył twórca sukcesów klubu z Łomży.