W środę, 24 lutego ważne wydarzenie dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego przygotowującego się m.in. do organizacji czerwcowych Mistrzostw Europy w Warszawie. Tego dnia zainaugurowana zostanie współpraca Enei, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i PZTS.

Specjalna uroczystość odbędzie się o g. 11:00 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

W spotkaniu będą uczestniczyć: Paweł Szczeszek, prezes Enei, Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz reprezentanci Polski Natalia Partyka i Jakub Dyjas. Oboje są nadziejami na dobry występ na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu w Warszawie w COS Torwar i na Igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Natalia Partyka, Li Qian i Natalia Bajor już wywalczyły awans na IO 2021 i zagrają indywidualnie (Partyka, Li Qian) i w zawodach drużynowych. Z kolei Jakub Dyjas i Marek Badowski zagrają w marcu w indywidualnych, światowych kwalifikacjach olimpijskich w Katarze.

Gościem specjalnym środowego wydarzenia będzie Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, minister Aktywów Państwowych.