W środę, 28 września o g. 10:00 czasu warszawskiego, polscy tenisiści stołowi i tenisistki stołowe poznają rywali w losowaniu Drużynowych Mistrzostw Świata w chińskim Chengdu.

Turniej odbędzie się od 30 września do 9 października. Tytułów wywalczonych w 2018 roku bronią Chinki i Chińczycy. Obie reprezentacje gospodarzy mają po 21 złotych medali.

W zawodach wezmą udział 32 drużyny męskie (4 grupy po 5 zespołów i 3 grupy po 4 zespoły) i 28 drużyn kobiecych (4 grupy po 5 zespołów i 2 grupy po 4 zespoły). Do 1/8 finału awansuje po 16 reprezentacji, pierwsza i druga w tabeli z każdej grupy plus najlepsze z trzecich miejsc.

To oznacza, że Biało-Czerwoni zagrają po 3 lub 4 mecze w swoich grupach.

W turnieju mężczyzn do 1/8 finału awansują dwie drużyny z trzecich pozycji. Zostaną dolosowane do zwycięzców grup nr 1 i 2, czyli najwyżej rozstawionych w DMŚ, z tym zastrzeżeniem, że nie mogą grać ponownie przeciwko zespołom z pierwszej fazy eliminacyjnej – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

Wśród kobiet awans wywalczą 4 z 6 drużyn z trzecich lokat.

Poszczególne mecze w DMŚ w Chengdu będą składać się z 5 pojedynków singlowych, nie ma gier deblowych jak w drużynowym systemie olimpijskim.

Skład reprezentacji Polski;

kobiety – Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn, Paulina Krzysiek, trener Marcin Kusiński,

mężczyźni – Samuel Kulczycki, Miłosz Redzimski, Maciej Kubik, Artur Grela, trener Tomasz Krzeszewski.

Trener i szef ekipy Xu Kai.

Fizjoterapeuta Michał Araźny.