Tenisistki stołowe Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino zdominowały zmagania w 1. lidze kobiet w grupie północnej. Drużyna Waldemara Płotki do momentu przerwania rozgrywek przez pandemię koronawirusa COVID-19 zajmowała zdecydowanie pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

– Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego sezonu – mówi Waldemar Płotka, opiekun rewelacji 1. ligi. Jego zespół wygrał dotychczas trzynaście spotkań, jeden mecz zremisował i doznał tylko jednej porażki. Łącznie tenisistki stołowe Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino zgromadziły na swoim koncie 23 punkty i pewnie zajmują fotel lidera na zapleczu ekstraklasy kobiet w grupie północnej.

Drugi w tabeli Chrobry Międzyzdroje traci do ekipy z Luzina trzy „oczka”. Warto jednak zauważyć, że ekipa z województwa zachodniopomorskiego rozegrała jeden mecz więcej od Mar-Bruku ZRB GOSRiT. – Chcemy awansować do ekstraklasy i zapisać się w historii naszej miejscowości i powiatu wejherowskiego – dodał trener utworzonej w 2013 roku sekcji tenisa stołowego w Luzinie.

Najlepiej punktującą zawodniczką Mar-Bruku ZRB GOSRiT na 1-ligowym froncie jest 49-letnia Nuriya Zhaludok, która wygrała aż 25 z 26 pojedynków. Cenne punkty dla ekipy z Luzina zdobywa także Maja Garbino (21 zwycięstw, 4 porażki). Skład lidera rozgrywek uzupełniają Katarzyna i Magda Płotka.

– Naszą liderką jest Nuriya, która przegrała dotychczas jeden mecz. Ważne punkty zdobywa także Maja Garbino – dodaje Płotka, który odważnie stawia także na wychowanki klubu z Lozina. – Sam nie spodziewałem się, że Nuriya aż tak dobrze będzie sobie radziła w rozgrywkach 1. ligi – zakończył Waldemar Płotka, który jak przyznał, jest za przedwczesnym zakończeniem rozgrywek ligowych w sezonie 2019/2020.