Po zakończeniu rozgrywek w grupach mistrzowskiej i spadkowej przyszedł czas na rundę play-off w Lotto Superlidze. W piątek, 2 kwietnia wyłonieni zostaną półfinaliści, na których już oczekują dwie najmocniejsze drużyny sezonu zasadniczego – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.

W jutrzejszych półfinałach zagrają: Mistrz Polski Sokołów SA Jarosław z Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz (transmisja na żywo w SportKlubie) i Dojlidy Białystok z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Od tego sezonu w play-off Lotto Superligi gra 6 zespołów, a niej jak dotychczas 4. Bezpośrednio do półfinałów zakwalifikował się 7-krotny Mistrz Polski Dartom Bogoria (5 zwycięstw w superlidze i 2 w ekstraklasie) oraz Dekorglass, który wciąż czeka na pierwsze złoto Drużynowych Mistrzostw Polski.

Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w piątek o 18:00 w ćwierćfinałach, a gospodarzami są kluby z wyższych pozycji w tabeli, tj. Sokołów SA i Dojlidy. Zwycięzcy spotkań w Jarosławiu i Bytomiu awansują do strefy medalowej.

Od września 2009 roku, tzn. od czasu powołania spójki Superliga prowadzącej rozgrywki elity (Wschodzący Białystok Superliga i obecnie Lotto Superliga) tylko 3 zespoły zdobyły mistrzostwo kraju – Dartom Bogoria (2010, 2012, 2014, 2017, 2019), Sokołów SA wcześniej pod nazwą Kolping Frac (2018, 2020) i Olimpia Unia Grudziądz (2011, 2013, 2015, 2016), która później została przeniesiona do Gdańska.

Przez ponad dekadę w finałach Lotto Superligi grały drużyny: Poltarex Pogoń Lębork, ZKS Palmiarnia (Drzonków) Zielona Góra, AZS AWFiS Balta Gdańsk, Dekorglass Działdowo.