– Bez zmian składzie przystąpimy do nowego sezonu – mówi Wojciech Potrykus, trener Poltarex Pogoni Lębork. Zespół z województwa pomorskiego w sezonie 2020/2021 nadal będzie występował w LOTTO Superlidze.

– Skład pozostaje bez zmian. Póki co nasi zawodnicy przygotowują się indywidualnie. Myślę, że wspólne treningi rozpoczniemy na początku lipca. Aktualnie czekamy na informację z Polskiego Związku Tenisa Stołowego, kiedy wystartuje nowy sezon – dodaje Potrykus.

Najskuteczniejszym graczem Poltarex Pogoni w minionych rozgrywkach LOTTO Superligi był Park Chan-Hyeok. Koreańczyk wygrał 8 z 16 pojedynków w elicie i nadal będzie zawodnikiem lęborskiego zespołu. – Park będzie w składzie, ale czy wystąpi w LOTTO Superlidze trudno teraz powiedzieć. Wiele będzie zależeć od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa – informuje szkoleniowiec trzeciej drużyny europejskich rozgrywek TT Inter Cup w sezonie 2017/2018.

Głównym celem klubu z Lęborka w nowej kampanii będzie walka o utrzymanie w LOTTO Superlidze. Czy to się uda? Przekonamy się w połowie 2021 roku. – Chcemy powalczyć o utrzymanie. Aktualnie mówi się, że w przyszłym sezonie z LOTTO Superligi spadać będzie tylko ostatni zespół. Czekamy na zatwierdzenie tego przepisu jak i na nowy regulamin na sezon 2020/2021 – zakończył Wojciech Potrykus.