W kwietniu rozpoczną się eliminacje do Drużynowych Mistrzostw Europy 2023 w Szwecji. Turniej finałowy odbędzie się od 10 do 17 września w Malmö.

ETTU otrzymała zgłoszenia z 44 federacji plus z Niemiec (obrońcy tytułu wśród mężczyzn i kobiet) i Szwecji (gospodarz DME). Na liście startowej są 42 drużyny męskiej i 40 zespołów kobiecych.

W najwyższej grupie A będą rywalizować: mężczyźni – Polska, Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Dania, Anglia, Hiszpania, Francja, Włochy, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowenia, Serbia, Słowacja i Ukraina, kobiety – Polska, Austria, Białoruś, Czechy, Hiszpania, Francja, Węgry, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowenia, Serbia, Słowacja, Turcja i Ukraina.

Odbyło się już losowanie grupy C, tzn. najsłabszych krajów. Do rywalizacji dojdzie na początku kwietnia 2022 roku, a najlepsze drużyny (6 męskich i 6 kobiecych) awansują do grupy B.

Szwecja została gospodarzem DME 2023 w marcu 2021 roku. W głosowaniu pokonała Białoruś. Poprzednio Szwedzi byli organizatorami Mistrzostw Europy w 1990 roku. W Göteborgu srebrny medal w singlu zdobył Andrzej Grubba. Teraz turniej odbędzie się w Malmö, rodzinnym mieście Petry Sörling, dziś prezydent Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego, a wcześniej prezydent Szwedzkiej Federacji.

32 lata temu w swoim kraju Szwedzi wywalczyli 3 medale, w tym 2 złote – Mikael Appelgren sięgnął po swoje trzecie złoto w grze pojedynczej, a triumfowała także drużyna w składzie Jan-Ove Waldner, Jörgen Persson, Mikael Appelgren, Peter Karlsson i Erik Lindh.

W 2021 roku Indywidualne ME odbyły się w Warszawie, a DME w rumuńskim Cluj Napoca.