Tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno wracają na zaplecze Ekstraklasy kobiet. Zespół z pierwszej stolicy Polski awans do 1. ligi wywalczył po pokonaniu w meczu barażowym drużyny UKS Zalew Stępnica 6:4.

– W skróconym przez koronawirusa sezonie zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie 2. ligi z dorobkiem siedmiu zwycięstw i jednego remisu. W pojedynku barażowym, którego stawką był awans do 1. ligi, pokonaliśmy drużynę ze Stępnicy 6:4 – informuje Tadeusz Nowak, trener gnieźnieńskiej drużyny.

Stella Niechan Gniezno to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Wielkopolsce. Gnieźnianki w przeszłości występowały nawet w rozgrywkach Ekstraklasy. – W najwyższej klasie rozgrywkowej występowaliśmy przez dwa sezony, a przez blisko piętnaście lat drużyna z Gniezna rywalizowała w 1. lidze – dodaje Nowak, który pełni także funkcję prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

Po awansie na zaplecze Ekstraklasy kobiet w klubie z pierwszej stolicy naszego kraju nie planują kadrowej rewolucji. – Po awansie dołączą do nas dwie zawodniczki. Uzgodniliśmy warunki z aktualną Wicemistrzynią Polski w grze podwójnej – Emilią Kijok oraz Agnieszką Lipską, która w ostatnim czasie występowała w 1-ligowej drużynie z Białegostoku. Ponadto w zespole pozostaną tenisistki stołowe, które wywalczyły awans – mówi Nowak.

W drużynie Stelli Niechan Gniezno, która wywalczyła awans do 1. ligi, występowały w sezonie 2019/2020: Aleksandra Leśnicka, Agata Klabińska, Zuzanna Lewandowska, Anna Gosztyła i Zuzanna Jasiecka. Trenerami drużyny byli Tadeusz Nowak i Eugeniusz Kruger.

Klub z Wielkopolski od wielu lat słynie z dobrej pracy z młodzieżą. W przeszłości medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych w barwach tej drużyny zdobywali m.in. Weronika Walna, Bartosz Bednarkiewicz, Maciej Karmoliński czy Karolina Smelkowska.